ile wynosi średnia krajowa w Polsce

Podobne

Hafciki Asiulki

Temat: Ubisoft po polsku również tylko na PS3

Hmmm... D4Ru73K... z choinki się urwałeś? Mnie za jedną dniówkę (pracuję w Polsce!) stać na dwie gry (nowości w sklepie!), więc co Ty za bajki opowiadasz? Poza tym ze wszystkich osób, które znam - niewiele zarabia poniżej 3000zł netto/m-c. Więc nijak się to ma do tych Twoich "wyliczonych" 900zł. Co z tego, że tyle wynosi najniższa krajowa, skoro prawie nikt tyle nie zarabia! (nie licząc "ochroniarzy" z grupą inwalidzką i kilku innych zawodów)...


Chłopie ciekawe jakich ty masz znajomych skoro niewielu poniżej 3k schodzi.
Średnia krajowa wynosi `3k brutto, minimalna to 1200 brutto, co daje jakies 850 zł. On dobrze pisze, że za polskie minimum kupisz jedną grę na tydzień, a w Anglii jedną na dzień.
Co do twoich wywodów, że 900 zł zarabiają ochroniarze, to radzę opuścic swoją pracę i zobaczyc ile się zarabia w kraju mlekiem i miodem płynącym, bo odpłynąłeś.

Źródło: ps3site.pl/forum/index.php?showtopic=9582Temat: Frasyniuk jak Galileusz!
ja zrozumiałem że płyneła nie pod nadzorem, tylko pod pelną kontrolą
co nie wyklucza że i sama SB podbierała ja na "dzialalność opozycyjną"

ciekawsze jest zestawienie wartosci tych kwot, czyli przy sredniej miesiecznej pensji w Polsce na poziomie 20 dolarów, przez Watykan przepłynęło 200mln dol, czyli 10mln ówczesnych srednich wypłat, gdzie Watykan był o wiele mniejszym kanałem niż siedziba 'S' w Brukseli

pozostaje otwartym pytanie ile średnich krajowych pensji przepłynelo przez Bruksele?
20mln czy 30mln?

wówczas dolar otwierał wszedzie drogę i skromnie zalózmy że obecnie modalna (czyli wartość która wystepuje najczęsciej) zarobków w Polsce wynosi na ręke gdzieś około 1500zł oraz że przez Watykan przeplyw owych 10mln pensji odbywal się na przestrzeni 10 lat (wiemy ze był krotszy i mogl trwać maksymalnie 8lat), wowczas otrzymujemy przepływ przez mniejsze żrodlo na poziomie 1,5mld złotych rocznie licząc na wspołczesna wartość pieniezną i to zanizając ja po drodze

a zalózmy ze z drugiego zródła było to dwa razy wiecej czyli 3mld zl, co daje nam lącznie 4,5mld zł do podzialu dla ukladu na górze

chyba mozemy uprawdopodnić praprzyczyne tego skąd wzięła się korupcja i klamstwa wsród elit postsolidarnosciowych, tych których widzimy w polityce obecnie i widzieliśmy w niedalekiej w przeszlosci
Źródło: forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?t=11291


Temat: Unia Euro pejska

Z prasy krajowej

Trafimy do grona najbiedniejszych
(Gazeta Lubuska/PP /2004-03-16 14:44:00)


Po wejściu do Unii korzystać będziemy ze wsparcia dla najuboższych regionów. Osiągnięcie spójności, czyli wyrównywanie poziomu, to jeden z najważniejszych celów UE.

„Gazeta Lubuska” przytacza statystyki, z których wynika, że średni dochód na mieszkańca zamożnych regionów UE jest 2,6 razy większy niż w najuboższych. Najbogatsze części UE znajdują się między North Yorkshire w Wielkiej Brytanii, Franche-Comte we Francji oraz niemieckim Hamburgiem. To zaledwie jedna siódma terytorium Wspólnoty zamieszkana przez jedną trzecią ludności – zauważa dziennik.

Jak pisze gazeta, najbiedniejsze są obrzeża Unii Europejskiej, gdzie dochód jest mniejszy nawet o 40 proc. od unijnej średniej. Dziś w UE najbiedniejsze są regiony Grecji, francuskie departamenty zamorskie oraz niektóre regiony Portugalii, Hiszpanii i południowych Włoch.

Wraz z rozszerzeniem UE różnica między najbiedniejszymi i najbogatszymi podwoi się. Polska znajdzie się w grupie najbiedniejszych, w których dochód wynosić będzie około 40 proc. przeciętnego dochodu w UE. W ośmiu najuboższych krajach znajdzie się około 16 proc. całej ludności państw UE.

Rocznie z unijnego budżetu, który wynosi 100 mld euro, ponad 30 proc. przeznacza się właśnie na działania strukturalne, czyli osiąganie spójności gospodarczej i społecznej. Najwięcej pieniędzy z unijnej kasy pochłania rolnictwo – wspólna polityka rolna kosztuje, bowiem 40 proc. środków.

Z szacunków dziennika, wynika też, że Polska, jako jeden z najbiedniejszych regionów, otrzyma w sumie od Unii około 13 mld euro. Budżet pomocy dzielony jest według zasady każdemu wedle potrzeb, a nie każdemu tyle samo. Podstawowym wskaźnikiem uznania za region biedny jest produkt krajowy brutto przypadający na jednego mieszkańca. Jeśli wynosi on mniej niż 75 proc. średniego w UE kwalifikuje się do otrzymania funduszy strukturalnych.


VIDE http://europa.onet.pl/1,1324,1154818,artykul.html
Źródło: mp.nethit.pl/viewtopic.php?t=552


Temat: IV RP (czyli porozmawiajmy o polityce)
" />Fox: jeśli chodzi o klasę średnią , to uważam , że jeśli chodzi o ścisłą definicję to mam rację - spójrz sobie do pierszego lepszego podręcznika socjologii , czy chociażby wpisz to hasło w googlach , a zobaczysz jak się powtarzam I nie jest powiedziane , że są ta szczęściarze , ani bogacze - często muszą pracować bardzo długo , za wcale nie aż tak duże pieniądze. Na potrzeby definiowania klasy średniej stwórzmy Pana X.
Pan X ma 35 lat , jest kierownikiem danego oddziału banku , zarabia 6 tys. zł na miesiąc (netto). Chodzi 3 razy w tygodniu na siłownie , w ciepłe weekendy wyjeżdza na Mazury na swoje ulubione łódki , w zimie jeździ na nartach. Od czasu do czasu odwiedza kosmetyczkę , rozważa nawet operację plastyczną Ponadto jest człowiekiem oczytanym , z wyższym wykształceniem , znającym kilka języków obcych. Wg Ciebie do jakiej grupy społecznej należy Pan X

Odnośnie PKB i poziomu życia - czemu nikt nie chce się przyznać do tego , że zyje mu się lepiej niż 10 lat temu W tamtych czasach , gdy z rodzinką jechałem na wakacje do Grecji Fiatem Cinquecento , to ludzie mówili o nas , że jesteśmy przy kasie Średnia pensja krajowa wzrasta i niech mi nikt nie mówi , że to są tylko statystyki - moi rodzice od dobrych kilku lat mają te same prace i z ręką na sercu mogę powiedzieć - jest lepiej Gorzej wygląda sytuacja z absolwentami uczelni , z bezrobociem (które wg różnych obliczeń wynosi de facto jakieś 10%) , ale jeśli chodzi o ogół społeczeństwa , to niech mi nikt nie wmawia , że sytuacja się pogarsza. Mam dość pochwały beznadziei w naszym kraju - ludzie - niech panuje pochwała sukcesu Chwalmy i podziwiajmy tych , którym się udało , wspierajmy tych , którzy mają problemy. I np. taki Radosław O. (ps. Davidoff) , zdecydowanie woli być managerem w Polsce , niż rozlewać piwo nawet na Hawajach - myślę , że wielu jego rówieśników ma podobny tok rozumowania.

P.S. Nie chce być źle rozumiany - jeszcze raz powtarzam , chodzi mi o ogół społeczeństwa - więcej jest jednostek , którym się polepszyło , niż pogorszyło. Tu już nawet nie chodzi o wskaźniki - w moim przypadku wystarczy spojrzeć na znajomych , sąsiadów. A w Bielsku mieszkam w najzwyklejszej dzielnicy , w blokach z późnego PRL-u.
Źródło: f1ultra.pl/forum/viewtopic.php?t=5902
Powered by MyScript